Funkcionális diszpepsziáról, emésztési zavarokról
A legtöbb emberrel időnként megesik, hogy valamilyen emésztési panasszal küzd. Például túl hamar érzi úgy, hogy jóllakik vagy étkezés után fáj, görcsöl a hasa, esetleg puffad, elnehezül, émelyeg. A kimutatható szervi ok nélküli emésztési zavar, más néven funkcionális diszpepszia (FD) a gyomortájékon jelentkező fájdalom- és diszkomfortérzet. Bármikor előfordulhat, de többnyire rövid idővel az étkezés után tapasztalható.
Kiváltó oka még nem ismert. Az étel túl gyors elfogyasztása és túl sok levegő lenyelése, rendszertelen étkezés és a stressz is hozzájárulhat a kialakulásához, ahogy a zsíros ételek, fűszerek, kávé, alkohol, cigaretta és túl sok cukor fogyasztása is.
A gyomor izmainak nem megfelelő működése is okozhat problémát. A gyomor falát alkotó izmok bizonyos területeken túl gyengék vagy túl lassan húzódnak össze, ezért az ételek emésztése, azok gyomorsavval történő keverése is lassú. Ez az úgynevezett „lusta gyomor”. Sokan étkezés közben hamar úgy érzik, hogy megteltek. Ezt a gyomor más részein az izmok túlzott összehúzódása okozza, ami megakadályozza, hogy a gyomor az elfogyasztott étel mennyiségével arányosan kitáguljon. Ez elsősorban a kellemetlen teltségérzet kialakulásában játszik közre. Emellett a gyomor idegeinek túlzott érzékenysége is szerepel a feltételezett okok között.
Betain HCL
A gyomorsav alacsony szintje is lelassíthatja az emésztést és a tápanyagok felszívódását, valamint számos mellékhatást okozhat, pl. gyomorégést, gyomorfájást és savas refluxot. A Betain-HCl megoldást nyújthat az elégtelen gyomorsav termelődésre, a pepszin pedig a fehérjék emésztését támogatja.
A kutatások azt mutatják, hogy a gyomorsav termélésének a hatékonysága változhat a korral. Ugyanakkor a jó emésztés a megfelelő gyomorműködés nélkül lehetetlen. A betain hidroklorid támogathatja a gyomor emésztő képességét. A pepszin ahhoz szükséges, hogy a fehérjét emészteni tudjuk, és ebben a gyomorsavval együtt működve képes megfelelően hatni.
Kontaminált vékonybél (SIBO)
SIBO akkor alakul ki, amikor a belekben élő baktériumok egyensúlya felborul és túlszaporodás áll elő. Léteznek olyan toxinokat termelő baktériumok, amelyek károsítják a vékonybél hártyáját és megakadályozzák, hogy a szervezet fel tudja szívni a számára szükséges tápanyagokat.
Számos nélkülözhetetlen ásvány (kalcium, magnézium, bór, vas, foszfor, cink) megfelelő felszívódásához létfontosságú a gyomor savas közege. Elégtelen savtermelés mellett csökken a B12-vitamin felszívódásához szükséges intrinsic faktor termelése is. A savhiányos, rosszul emésztő gyomorból erjedéses-rothadásos tartalom kerül a vékonybelekbe, aminek következménye tartós irritáció, gyulladás, a bélfal áteresztővé válása.
Több lépcsős megoldás:
1, Távolítsd el a stresszt, az allergén ételeket, a patogéneket
2, Pótold ki a gyomorsavat és az emésztőenzimeket
3, Telepítsd újra a jó baktériumokat fermentált ételekkel, pre- és probiotikumokkal, oldható rostokkal
4, Hozd rendbe allergénektől mentes étkezéssel, étrendkiegészítőkkel: omega-3 (krill olaj, lazac olaj), glutaminnal, cinkkel, B12, K2+D3 vitaminnal, magnéziummal
A jelenleg ismert kezelések célja, hogy megszüntesse vagy enyhítse az emésztési problémákat, hogy a betegek élvezhessék a mindennapokat, és életminőségük újra a régi legyen. Ebben nyúthat segítséget a Freyagena Balance ALOE VENTRIX is.
- Standardizált aloe vera-kivonatot (200:1)
- 30 grammnyi aloe verának megfelelő hatóanyagot
- Szinergikus gyomornedvek keverékét tartalmazza,
- Adalék- és vivőanyagok nélkül.
- Magyarországon fejlesztett és gyártott termék.
Összetevők: Betaine HCL; Aloe vera-kivonat (Aloe barbadensis); Kapszulahéj (zselatin); Pepsin
AKTÍV ÖSSZETEVŐK:
Betaine HCL 500 mg
Aloe vera-kivonat (200:1) 150 mg
Pepsin (1:10.000 NF) 50 mg
Ajánlott napi mennyiség: 2×1-2, főétkezések előtt vagy alatt.
Az ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl! A termék nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos étrendet és az egészséges életmódot. Gyermekek elől elzárva tárolandó.
Hatályos, EU-s törvényi állásfoglalás:
Az étrend-kiegészítők élelmiszerek, így a jelölésükre (címke feliratok, a címkén, csomagoláson található bármely jel, ábra stb.) és reklámozásukra az élelmiszereknél megfogalmazott általános előírásokat kell alkalmazni.
Ennek megfelelően a termékek jelölése, megjelenítése és hirdetése nem állíthatja, vagy sugallhatja, hogy az étrend-kiegészítő betegségek megelőzésére, kezelésére alkalmas, vagy ilyen tulajdonsága van.
Az étrend kiegészítők nem alkalmasak betegségek, és a szervezet működési zavarainak gyógyítására, nem helyettesítik a megfelelő szakorvosi diagnózist és az esetleges gyógyszeres kezelést!